MENÜ
Nagyiratosi Testvériség/Infratirea Iratosu
A Nagyiratosi Futbal csapat hivatalos oldala

Mérkőzésről-mérkőzésre……rengetek esemény előzte meg a szezonkezdetet,de erről majd később,egy másik rovatban…

Előszezon

Az edzések megkezdése után,hamar össze  kellett rázodjunk,ugyanis a szezonkezdet közel volt.Edzőmecseket játszottunk Szentpál-al(Lunca Teuz Sanpaul),és Lőkősházával,inkább kisebb,mint nagyobb sikerekkel,dehát frissen alapult csapat révén ez várható volt .Viszont szégyent nem vallottunk,volt elképzelés a csapatban,így hát nagy izgalommal vártuk a szezonkezdetet...

A Szezon

Első hivatalos mérkőzésünk idegenben volt,Réthátra(Tisa Noua) látogattunk el.Nem tudtunk mire számítani,ugyanis élesben még nem tudtuk,hogy mit bír a frissen alapult csapat.A mérkőzésen korán emberhátrányba kerültünk,Kocsis-t állították ki,ez rányomta bélyegét a mérkőzésre.De még így emberhátrányban is alakítottunk ki helyzeteket,de a vezetést így is a hazaiak szerezték meg az első félidőben.A második játékrészben,már alárendelt szerepet játszottunk,így örülhettünk hogy csak egy gólt kaptunk a második félidőben,így a végeredmény 2-0 ás vereség lett.

Második mérkőzésünk,egyben első hazai fellépésünk is volt.Zimándújfalut(Zimandu Nou) fogadtuk,és reménykedtünk,hogy megszerezzük első győzelmünket.Jól is kezdtük a mecset,Sapungiu megszerezte a vezetést:egy távoli lövéssel meglepte a kapust.De nem örültünk sokáig,10 perc után egyenlítettek a Zimándiak így a félidőben 1-1 es eredménnyel vonultunk az öltözőkbe….A második játékrészben Sapungiu tekert be egy szabadrúgást,melyre Barta nagyszerűen érkezett és bólintott a hosszúba.Ezzel átvettük a vezetést 2-1 arányban,és ezt meg is tartottuk a meccs végéig,így megszereztük első győzelmünket.

A harmadik mérkőzésről nagyon nincs mit mondani,Szentpál-al(Lunca Teuz Sanpaul)játszottunk,simán kikaptunk 3-0-ra,még helyzetünk se nagyon volt,a csapatjáték nem ment,árnyékaink voltunk önmagunknak.

A 4-ik fordulóban Öthalom(Vladimirescu) csapatát fogadtuk.Nem ígérkezett könnyű meccsnek,ugyanis az Öthalmiak minden nap tartanak edzést!Így fel kellett kötni azt a bizonyos gatyát.Az első félidő kiegyenlített játékot hozott,hozzáteszem nem kis meglepetésre….A második félidőben kezdtünk feltámadni és a 80 perc környékén egy védelmi hibát Tóth gyönyörűen használt ki:a hátvéd rossz helyre fejelt,éppen Tóth elé aki aztán fedezte a labdát majd lefordult és kilőtte a hosszú sarkot.Ezzel kisebb meglepetésre megvertük Öthalmot,és itthon tartottuk a három pontot.

Az 5-ik fordulóban nagy feladat elé volt állítva a csapat.Történt ugyanis,hogy Mező Ovidiu játékos kislányának épp vasárnap délután azaz meccs időben volt a keresztelője(Isten Éltesse!),ahová hivatalos volt a fél csapat.Ez önmagában nem probléma,mert ugye miért is lenne…de egy bizonyos személy nem járt utána”normálisan” annak,hogy elhalasszuk a meccset egy más időpontra,így megfogyatkozva,a fiatalokkal kellett elmenjünk Marosaszóra(Ususau).Megvolt adva a lehetőség a fiataloknak,hogy bizonyítsanak.Az első félidő 15 másodpercében,már hátrányba is kerültünk,látszott a csapaton,hogy fiatal,és tapasztalatlan.Na de nem hagytuk annyiban és tovább játszottunk,melynek egy büntető lett a jutalma,amit Bus harcolt ki.Tusa állt a labda mögé,és bár elsőre a kapusba lőtt,a kipattanót már higgadtan  értékesítette,így a kezdeti csorbát kiköszörülve kiegyenlítettünk.A második játékrészben kezdtük átvenni a játék irányítását,majd addig-addig támadtunk,hogy a vezetést is megszereztük egy nem mindennapi góllal:egy rossz felszabadítás után a labda Belko Erik elá pattant,aki  a gyengébbik lábával egy akkorát akart belerúgni hogy az csak na….de olyan rosszul találta el,hogy azzal mindenkit meglepett,és a játékszer mindenki szeme láttára 5 km/h-ás sebességgel pattogott be a hálóba.Az egész csapat egyenesen sikított az örömtől!!Ezzel a góllal átvettük a vezetést,és a meccs végéig meg is tartottuk az eredményt és nyertünk 2-1 re.Első idegenbeli győzelmünk volt ez.

A Marosaszói meccsig minden szépen ment, ám ezután  következett egy kisebb mélyrepülés….két vereség egymás után,7 kapott gól és 1 rúgott.Elöszőr Tornyától(Turnu) kaptunk ki itthon 3-1-re(Lovász volt a gólszerző) egy ,jóval tapasztaltabb csapat ellen.Majd ezután mentünk Mondorlakra(Mándruloc)ahol elszenvedtük eddigi legnagyobb arányú vereségünket,4-0-ra kaptunk ki.

De feltudtunk állni a gödörből.A 8-ik fordulóban Németság-ot(Sagu) fogadtuk,és egy eseménytelen mérkőzésen,legyőzük őket 1-0 ra egy gyönyörű góllal:Czank be akart adni egy labdát,de olyan jól találta el,hogy az be esett a hosszú sarokba,igaz ehhez a szél is kellett,de ez lényegtelen,a 3 pont volt a fontos.

Ezután a 9-ik fordulóban Aradra mentünk,az Atletico sportiskola volt az ellenfél.A hazaiak megszerezték a vezetést egy védelmi hibát kihasználva,majd Belkó Alex ugratta ki Bús-t aki átemelte a labdát a kapuson így egyenlítettünk.A második játékrész első perceiben,egy ártatlannak tűnő szabadrúgást végeztek a hazaiak ami végül a hálonkban landolt,ezzel átvették a vezetést.Nemsokkal később egy eladott labdát kihasználva 3-1-re növelték előnyüket a hazaiak.A meccs vége fele átvettük az irányítást,Tóth betalált,ezzel 3-2 re módosult az eredmény,de hiába helyeztük nyomás alá a hazaiakat,nem találtunk fogást rajtuk,így 3-2 es vereséggel zárult számunkra a mérkőzés.

A 10-dik fordulóban a sereghajtó Mácsát(Macea)fogadtuk,és mindenki azt várta el,hogy simán nyerjünk.Ez végül bekövetkezett,bár a meccs elején nem tudtunk betalálni,helyzethalmokat hagytunk ki,majd a 30-ik perc környékén László törte meg a  jeget,egy védelmi hibát kihasználva lőtt a léc alá,ezzel megszerezve a vezetést.A Második félidőben Tóth Sz. is betalált egy szépen helyezett lövéssel,majd a végefele Tusa is a hálóba lőtt,beállítva ezzel a 3-0 ás végeredményt.Volt egy meg nem adott találat is,Belkó Erik talált be,de lesállás miatt érvénytelenítette a játékvezető.Így tehát behúztuk a kötelezőt.

Willkommen in Deutschsanktpeter

….azaz Üdvözöljük Németszentpéteren!Nos igen,ebben a varázslatos falucskában jártunk,mely egykor német emberkék otthona volt.A németek egykori jelenléte a falu elrendezésében látszik,a régi szobrokban,a gyönyörű német temetőben na meg a Szent Péter tiszteletére emelt Római Katolikus templomban.Volt egy olyan varázsa az egész falunak,érződött a németekre jellemző rend……na de térjünk át a meccsre.Ahogy a pályát megláttuk,már elmúlt a varázs,látszott hogy nem a németek alakították ki a pályát meg építették fel a öltözőt,forognának is bizony szász testvéreink a sírjaikban ha látnák….Na de mentségükre legyen mondva,mi sem állunk jobban.A pálya talaja elég rossz,meg lejtett is kicsit,dehát senki se várhatja el ilyen szinten,hogy egy Old Traffordban fogadjanak.Az öltöző viszonylag jó állapotnak örvendett,áram nem volt(mondjuk az nálunk sincs),meg fürdeni se lehetett,de ezeket kivéve kifogástalan volt.A tetejére azért ki volt téve két nagy román zászló biztos ami biztos alapon…..A meccset a következőképpen kezdtük:Újvári-Czank,Kontró,Tóth,Belkó A.-László(Tugui)-Tusa,Lovász(Andó),Barta-Sapungiu(Belkó E.),Bús

A meccs elején kiegyenlített volt a játék,mind a két csapat alakított ki helyzeteket.Mi,azaz a Nagyiratosiak veszélyesebbek voltunk,Bús veszélyeztetett többször is,ám nem sikerült betalálnia.Ennek következtében,hogy nem voltunk eredményesek nőtt a feszültség csapaton belül,és elkezdtünk egymással veszekedni,ami nagyon nem volt szép,főleg úgy,hogy a játékvezető kellett lenyugtasson minket….szerencsére pár perc múlva már szent volt a béke,így újra a meccsre tudtunk koncentrálni.Az első félidő végén megköszönhettük a hazaiaknak,hogy nem szereztek vezetést:Üresen fejelhetett 8 méterről az egyik szentpéteri ám szerencsére célt tévesztett a fejese,így 0-0 val mehettünk az öltőzőkbe.

A második játékrész elején egy büntetőt ítéltek a hazaiaknak:Belkó A.vágta fel a szentpéteri csatárt,a játékvezető azonnal a büntető pontra mutatott,hozzáteszem jogosan.Na de azt elfelejtették,hogy nekünk van egy Újvárink,aki remek formában van,és olyan csúnyán nézett a 11-est végző játékos szemébe,hogy az kihagyta,pontosabban kapufára lőtte a büntetőt.Ezt is a hazaiaknak köszönhettük(na meg Újvárinak:P),hogy még mindég nem vezettek.A szerencse nem került el minket,na de a sérülések se:Lovász bokája sérült meg olyan mértékben,hogy nem tudta folytatni a játékot.A meccs hátralevő részében már nem alakított ki egyik csapat sem komolyabb helyzetet,megtartottuk a o-o-át,így idei első döntetlenünket játszottuk,és elhoztunk egy nagyon fontos pontot.

Zárásként szeretném megemlíteni,hogy Tugui Claudiu csapattársunk ma ünnepelte születésnapját!Isten Éltessen,La multi ani!!Végül az az érzésem,hogy megérdemelten hoztunk el egy pontot,még akkor is ha nem(csak)rajtunk múlott.SZÉP VOLT FIÚK!!!!

Auf wiedersehen, Bis zum nächsten Mal!

Süket-néma játékos,tömegbunyó,lesgól…és végül győzelem…

Na de ne szaladjunk ennyire előre,említsünk pár szót előbb az ellenfélről.Cseralja(Alunis)pont úgy mint az V Liga A szériájának fele:német település volt.Telepített falu,németországi svábokat hoztak ide annak idején,kik később Amerikába és Németországba vándoroltak ki.Mai napig visszalátogatnak kedves kis falujukba melyet ők Traunau-nak hívnak.

Tudtuk,hogy nem lesz egy egyszerű mérkőzés,ugyanis Cseralja is majdnem minden otthoni meccsét megnyerte,pont mint mi.A táblázatban is előttünk álltak,így muszáj volt nyerni.A kezdő csapat a következő volt:Pál-Andó,Tóth,Mező,Kontró-László(Tugui),Barta,Belkó A.,Czank(Belkó E)-Sapungiu(Csillám),Bús. Cserepad:Kocsis,Tóth J

Kocsis még nem volt 100%-os ezért még inkább pihentették,Lovász sérüléssel küzd,Tusa pedig mandulagyulladásban szenved.

A mérkőzést elég jól kezdtük,alakítgattunk ki helyzeteket,de az ellenfél is rendre eljutott a kapunk elé.Ügyes kis játékosaik voltak,kik tudtak a labdával bánni,ám a nagyiratosi talaj keményen megbünteti azt aki csellel probálkozik…Elől tehát voltak jó játékosaik,viszont a hátvédsoruk könnyen zavarba hozható volt,nem beszélve a kapusról,kiről később kiderült,hogy szegény süket-néma.Furcsa is volt meccs közben látni,hogy nem beszél senkivel,csapattársai rendre mutogatnak neki,és egyik kijövetelénél sem ordított,csak némán kivetődött.

Az első félidő kb.35 percében aztán megszereztük a vezetést,Bús használta ki,hogy a kapus és a hátvéd nem érti meg egymást,így elfejelte előlük a labdát,majd az üres kapuba gurította a játékszert.A gól után nem sokkal,kisebb fejetlenség uralkodott a pályán,a bíró vagy 4-5 játékost hívott magához,hogy elbeszélgessen velük,de szerintem még ő maga sem tudta hogy miért.

A második játékrész elején nagyon nyomott a vendég csapat,melynek végül meg is lett az eredménye,köszönhetően egy bírói tévedésnek is:A partjelző tévesen engedte tovább a játékot,mikor egy Cseraljai egyértelműen lesen állt,majd kihasználva a bíró hibáját,gyönyőrűen lőtt a kapunkba,ezzel kiegyenlítettek a vendégek 1-1.

A bekapott gól után elszabadultak az indulatok,kisebb tömegbunyó kerekedett a pályán,melynek végén nem lett kiállítás csak sárgalapos figyelmeztetés pár játékosnak.

Nem engedhettük meg magunknak,hogy 1 pontot szerezzünk csak,mivel így visszaestünk volna a táblázaton.Így támadtunk,támadtunk és támadtunk.Az egyik támadás végén,már egy elveszettnek hitt labda után szaladt Sapungiu,és mikor a kapus elé ért,az kiejtette a labdát a kezéből,ezt kihasználva Emil a hálóba lőtt,megszerezve ezzel újból a vezetést ,melyet meg is tartottunk a meccs végéig.

A csapatkapítány így emlékszik vissza:

Tóth Szabolcs csk.:”Jól kezdtünk,mindenki harcolt a győzelemért ennek meg is lett az eredménye hisz vezettünk.A második félidő elején nagyon rajtunk voltak,a bíró hibájának köszönhetően ki is egyenlítettek,de utána szerencsénk volt Emil-el(Sapungiu),aki jókor volt jó helyen,s így a győzelmet is bezsebeltük.Szeretném kiemelni Andó-t aki remekül helyettesítette Kocsis-t a védelemben,és ugyanakkor Belkó A.-ot aki magán alul teljesített ezen a meccsen,remélem jövő héten újra a régi lesz.Továbbá hiányolom az ambícíót a fiatalokból,egy kicsit ha mérgesebbek lennének sokkal jobban is játszhatnának,de sokszor túl puhánynak tűnnek,nem teszik oda magukat.Na de nincs ezzel baj,majd belejönnek,hisz még nagyon az elején járunk az egésznek”

Ezzel a győzelemmel,két helyet jöttünk fel,és tovább javítottuk az itthoni mérlegünket,mely 6 hazai meccsből 5 győzelem eddig.Három forduló óta veretlenek vagyunk,utoljára október 8-ikán kaptunk ki az Atletico otthonában.

Végezetül:Nagyiratosi Testvériség-AS Cseralja:2-1

A természet lágy ölén….

Bizony nagyon szép környékre utaztunk a 13 fordulóban,a helyszin:Soborsin.Ez a falu igen híres,hisz itt található a Forray család által épített kastély,melynek az idők folyamán több tulajdonosa is volt,és jelenleg I.Mihály Román király tulajdona.

A faluról annyit,hogy a hegyek közt fekszik,kb.80 km-re Aradtól,törzsgyökeres román falu,mint a környéken az összes többi.Bár szép helyen játszottunk,de meccs nem volt ennyire”szép”

Soborsin mögöttünk állt a táblázatban,így nyerni  jöttünk.A kezdő csapat:Pál-Andó,Kocsis,Tóth,Belkó A.-László-Barta-Kontró-Czank-Sapungiu,Bús. Cserepad:Belkó E.,Tugui,Tóth J.,Unc.

A Játékvezetőre figyelmeztettek meccs előtt,hogy érdekes ítéleteket szokott hozni,így hát figyeljünk erre oda.Hát odafigyeltünk,de hiába,mert úgyse változtatta meg a döntéseit,ezért nem is foglalkoztunk vele.

A mérkőzés elején jobban játszottunk mint a hazaiak,helyzetecskéket alakítgattunk ki,veszélyesebbek is voltunk,de így is mi kaptuk az első gólt:szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak melyet elég gyatrán lőttek el,ám a sorfalon olyan szerencsésen pattant meg a labda,hogy a kapust becsapva a hosszú sarokban landolt a játékszer,így 1-0-ra vezettek a hazaiak.A második gólt már magunknak köszönhetjük:Egy védelmi hibából a bal szélsőjük megiramodott,centerezett,és két védő is lemaradt a soborsin-i csatárról,mely térdel „lőtt” a kapus szeme közé.Ezzel már 2-0 Soborsinnak.

A Második játékrészben sikerült szépíteni,Sapungiu csúsztatott,ezzel megíndította Bús-t aki spiccel kapufára lőtte a labdát melyről bepattant.Ezzel 2-1 re módosult az eredmény.A gól után beszórítottuk a hazaiakat,helyzeteket alakítgattunk ki,de már egyenlíteni sajnos nem sikerült,így megszakadt a jó sorozatunk,1 hónap után újra kikaptunk.

Ez az összefoglaló kicsit rövidre sikeredett,de hát más érdemleges dolog nem történt a pályán,kisebb kakaskodásokon kívül.

Jövő héten nem lépünk pályára,ugyanis Munár-t fogadnánk,de ők már rég visszaléptek így hát pihenünk egy kicsit.

Végeredmény:Soborsin(Savarsin)-Nagyiratosi Testvériség(Infratirea Iratosu):2-1

Végre fociztunk!!

Múlt hétvégén Zádorlakra látogattunk,és bevallom,a csapat nem sok esélyt látott egy kimagasló eredményre.Elöször is azért mert így az odavágók végére sok let a sérült,páran a csapatot is elhagyták,így a 20-fős keretből maradtunk  14-en.A másik ok pedig az,hogy Zádorlak sokáig listaveztő volt,így joggal tartottunk kicsit tőlük,bár az látszott,hogy nem verhetetlenek a legutóbbi 4-1-el végződött otthoni mecsükből,melyen Nagylaktól kaptak ki.

Nagyiratos kezdőcsapata:Páll-Czank,Tóth Sz.,Kocsis,Belkó.A-Tusa,Barta,Kontró,Belkó E.-Sapungiu,Bús

Cserepad:László,Unc,Tóth J, Csillám

A mérkőzést nem kezdtük jól,magunkra húztuk az ellenfelet,de utána elkezdtünk játszani,és kisebb meglepetésre meg is szereztük a vezetést:Sapungiu csúsztatott,Tusa egy lövőcsel után lőtt is,a kapus bár hárított,de pont Bús elé ütötte a labdát akinek nem volt nehéz dolga,és begurította a játékszert,ezzel 0-1.Nem örülhettünk sokáig a gólnak,egy védelmi hibát kihasználva Zádorlak egyenlített.Az egyenlítő gól után nem történt érdemleges esemény a pályán,de jött a második felídő….

Ennek a legelején megszereztük ismét a vezetést,Sapungiu szépen fordult le,és gurított el a kapus mellett,ám ez sem volt elég,mert ismét egyenlítettek a hazaiak, és ismét egy védelmi hibából.Ezen a meccsen a védelem nem úgy szuperált ahogy azt megszokhattuk.

Ezek után is fel tudtunk állni,ugyanis kis szerencsével újból megszereztük a vezetést:A frissen beállt László tette ki a szélre Sapungiunak,aki olyan jól centerezett,hogy egy zádorlaki védő már nem tudott felszabadítani,és olyan rosszul találta el a labdát hogy az a saját kapujában landolt,ezzel már harmadjára vezettünk 2-3 ra.Úgy nézett ki,hogy akár meg is nyerhetjük a meccset,de 3 percel a vége elött ismét védelmi hibából kaptunk gólt,így 3-3-ra modosúlt az eredmény.

A slusszpoén a végére maradt:Az utolsó percben,Bús a kapust kicselezve haladt az üres kapu fele,és hihetetlen de nem talált be,valahogy célt tévesztett,így maradt a 3-3.

Páll Mihály és Sapungiu Emil edzők megdicsérték mecs után a csapatot és annyit mondtak:Végre Fociztunk!!!

Végeredmény:Zádorlak(Zadareni)-Nagyiratosi Testvériség(Infratirea Iratosu):3-3

Gólok:Bús,Sapungiu,öngól

Utolsó két meccsünket inkább hagyjuk,legyen annyi elég,hogy Nagylakkal egy unalmas meccsen 0-0-s döntetlent játszottunk,majd az utolsó meccsen kikaptunk Marosborsán,persze nem azért mert olyan gyengén játszottunk,hanem mert……………….

Góltalansági betegség

Na de hagyjuk a múltat,hisz márc.10-én elkezdődött a tavaszi szezon.Első ellenfelünk Réthát(Tisa Noua)eggyütese volt,kiktől az odavágók során 2-0-ra kaptunk ki 2011.Augusztusában .

A téli felkészülés nem sikerült valami jól,a sokat igért edzőtábor elmaradt,az edzéseket a játékosok nem igazán látogatták,így mindenki tudta hogy nehéz feladat elött fog állni a csapat ha megkezdődik a bajnokság.

Lássuk a vasárnapi csapatot:

Páll Mihály-Barta,Tóth Sz.,Kocsis,Sapungiu-László,Kontró,Lovász,Belkó A.-Páll Miklós,Tusa

Kispad:Tóth J.,Belkó E.,Csillám,Tugui,Czank

Az első félídőben mi uraltuk a játékteret,végig a Rétháti térfélen tartottuk a labdát,de előjött ismét a betegségünk:Nem tudunk gólt lőni!! Az egy félidőnyi  dominanciánkat nem tudtuk gólra váltani.Eközben Réthát egyszer jutott el a kapunkig,és Páll kapusnak köszönhetjük hogy azt nem váltották rögtön gólra.Így 0-0-ás döntetlennel vonultunk az öltözőkbe.

A második Félidő már kiegyenlített játékot mutatott.Helyzetek voltak mindkét oldalon,Páll nagyokat védett,de ö se védhetett ki mindent:egy védelmi hibát kihasználva a Tiszaiak vezetést szereztek.Harminc perc állt rendelkezésünkre,hogy kiegynlítsünk.Ezután két nagy helyzetünk volt,Először László fejelt közelről,majd Páll Miki lőtt kapura pár méterről,de mindkétszer odaért a vendégek kapusa,sokat köszönhetnek neki a Réthátiak.Ezután már nem tudtunk komoly helyzetet kialakítani.A pálya állapota sem nem volt megfelelő,a labda saját életet élt,ilyen körülmények között nehéz volt „focizni”.

Így a végeredmény Maradt a 0-1,Elszenvedtük második vereségünket hazai pályán,reméljük a folytatás jobb lesz.

Nagyiratosi Testvériség-Réthát:0-1

A Nemvárt Siker

A múlthétvégén Zimándújfalura látogattunk el.A zimándiak a harmadik helyen álltak,mi pedig a 12-iken,így papíron ők voltak az esélyesek.

Barátsagos mecsen találkoztunk egymással január végén,ahol  3-1 nyertünk.Az odavágók során,tavaly augusztusban,ellenük arattuk első győzelmünket,akkor 2-1-re gyöztük le a zimándiakat.Így hát tudtuk,hogy nem egy legyözhetetlen csapat.

A kezdő csapat:Páll Mihály-Andó,Kocsis,Tóth Sz.,Belkó A.-Tusa,Lovász,Kontró,Crisan-Bús,Páll Miklós

Cserepad:Belkó E.,Tóth J.,László,Tugui,Csillám

Edző:Sapungiu Emil

Jól kezdtük a meccset,nem engedtük a kapu közelébe a zimándiakat,mi pedig helyzeteket dolgoztunk ki.Bús a kapussal szemben találta magát,ám kihagyta a ziccert.Később Tusa is helyzetbe került,és ha egy 10 centit is,de tévedett,így maradt a 0-0.Majd a félídő közepe fele Búst buktatták a 16-oson belül,és a játékvezető azonnal a büntető pontra mutatott:11-hez jutottunk.A csapatkapitány Tóth Sz. Állt a labda mögé,melyet gond nélkül a hálóba jutatott így megszereztük a vezetést.

10 perc múlva a történelem megismételte önmagát:Ismét Búst buktatták a 16-oson belül,a biro befújta,Tóth jött,lőtt Gól!!Már 2-0 –ra vezettünk,és ezt az eredményt meg is tartottuk a félídő végéig.

A második játékrészben,a hazaiak rákapcsoltak egy kicsit,egymás után alakították ki helyzeteiket,és cask Páll Mihályon múlott hogy nem kaptunk egy-két gólt,ismét remekül védett a tapasztalt kapus!

És ahogy lenni szokott,a helyzetek megbosszulták magukat:Tusa cselezte ki szépen a kapust,majd gúrított a hálóba ezzel 3-0 ra vezettünk!!Ilyen utóljára Mácsa Ellen fordult elő,hazai pályán…most pedig a harmadik hellyel idegenben!!

Ám a mecs vége még hozott némi izgalmakat:A 80.perc környékén a hazaiak büntetőhöz jutottak,(hozzáteszem,nem jogosan)melyet értékesítettek is, így 3-1 re feljöttek.

Az utolsó percben pedig egy szöglet során bólintottak a kapunkba egy kisebb helyeszkedési hiba után,ám az egyenlítésre már nem volt reális esélyük ugyanis a gól után a bíró azonnal lefújta a meccset.Ezzel fél év után újra nyertünk idegenben,és értékes pontokat gyüjtöttünk!

Végeredmény: Zimándújfalu-Nagyiratosi Testvériség: 2-3

Gólszerzők:Tóth Sz. -2(mindkettőt bunt.) Tusa